Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky

Starší přípravka

FK Úsov – FK Mohelnice B                           1:7

branka: Matěj Šín

První zápas nového soutěžního ročníku odehráli fotbalisté starší přípravky. Velmi omlazené družstvo Úsova, které se po sezoně muselo rozloučit se svým kapitánem a nejlepším střelcem týmu Danielem Šulou, začalo zápas velmi bojovně. Postupně se však začala projevovat herní převaha mohelnických. Hosté si vytvářili mnohem více šancí, kvalitně kombinovali, dobře se pohybovali. Jediné ohrožení pro bránu Mohelnice představoval Matěj Šín, ovšem ani ten nedokázal zabránit sedmi gólovému přídělu. V základní sestavě nastoupil poprvé Ondřej Jedelský a nutno podotknout, že na svůj věk si vedl velmi obstojně a opět prokázal, že je velkou nadějí úsovské kopané.

Sestava: Dopita – Vítek, Čislinská, Škop – Jedelský, Šín. Náhradníci: Konečný, Janků. Trenér Klimek

 

Mladší žáci 

TJ Postřelmov – FK Úsov                               3:2

branky: Haupt, Březina

První mistrovské utkání v sezóně čekalo na hráče Úsova v Postřelmově. Domácí tým se před duelem slunil na prvním místě tabulky, v prvním kole totiž suverénně zvítězil na půdě Lesnice. Hosté do utkání vstoupili s novou obranou trojicí. Souhra v prvním poločase chvílemi vázla. Děj prvního poločasu se odehrával převážně ve středu hřiště, kde měli úsovští navrch v osobních soubojích. Hráči Úsova se postupně čím dál více tlačili před brankaře domácích, vytvořili si mnoho brankových příležitostí. V zakončení však chyběl důraz, nebo útočníci ještě zbytečně hledali lépe postavené hráče. Postřelmov byl velmi produktivní. V první půli vyslal na brankaře Dopitu 4 střely, z toho 3 skončily v bráně. Hosté se však po přestávce nevzdali. Přimáčkli svého soupeře na jejich polovině a neustále se snažili dobývat branku. Výsledkem bylo asi 10 střel na brankaře. Střeleckou smůlu prolomil až Lukáš Haupt, který uplatnil svůj důraz a skluzem před brankařem dopravil míč mezi tři tyče. Úsov vycítil šanci a pokračoval v aktivní hře. Tři minuty před koncem snížil kapitán Březina tvrdou střelou téměř z nulového úhlu. Hosté vrhli vše do útoku, kýžený vyrovnávací gól se již vstřelit nepovedlo. Utkání, kterému by slušela minimálně remíza, nakonec lépe zvládli šťastnější domácí.

Sestava: Dopita – Václavík, Haupt, Drlík – Březina – Šín, Bonisch. Náhradníci: Frank, Jiroušek, Heinz. Trenér Seidenglanz