Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky

MLADŠÍ  ŽÁCI

 

FK Úsov – SK Libina 1:8                               Branka: Bonisch Karel

Úvodní domácí utkání jarní části sehráli úsovští mládežníci proti prvnímu celku soutěže. V prvním poločase domácí tým statečně odolával tlaku libinských, což se projevilo i na poločasovém skóre 1:3. Druhé dějství přineslo jasnou převahu zkušenějšího a herně vyzrálejšího družstva hostů, které si po zásluze odvezlo z Úsova 3 body. Vedení v tabulce střelců si upevnil Karel Bonisch.

 

FK Úsov – Olpa Jindřichov 2:6                       Branky: 2 Březina Stanislav

Po týdnu další domácí zápas sehrál Úsov s týmem Olpy Jindřichov. Druhý tým tabulky zaskočil domácí hráče hned od úvodu aktivní hrou, během 5 minut vedl již 3:0. Domácí dokázali zásluhou dvou tref Stanislava Březiny utkání ještě zdramatizovat, ovšem o konečném výsledku rozhodl Jindřichov čtyřmi brankami po přestávce.

 

Sokol Bludov – FK Úsov 6:0

Vysoká prohra úsovských hráčů se zrodila po změně stran, kdy domací celek využil téměř každé šance ke vstřelení branky. Ačkoli hosté byli domácímu celku v prvním poločase minimálně vyrovnaným soupeřem, nedokázali využít ani jednu z mnoha šancí. Herní projev týmu Úsova dává do dalších zápasů naděje na výsledkové zlepšení.

 

FK Úsov – Zvole 1:1                                      Branka: Holouš Jiří

Velikonoční víkend si zpestřili fotbalisté Úsova utkáním se Zvolí. Zápas dvou sousedů v tabulce byl od úvodních minut vyrovnaný. Hra měla spád, šance se střídali na obou stranách. Brankáře Zvole zaměstnával především Jiří Holouš, ovšem v několika slibných střeleckých pozicích se nedokázal prosadit. Výsledek zápasu byl zpečetěn v samém závěru, kdy právě Holouš vyrovnal na konečných 1:1.

 

Spartak Loučná – FK Úsov 0:4                      Branky: Holouš, Březina, Bonisch, Šula

Po smolné remíze v minulém utkání si chtěli žáci Úsova spravit chuť na hřišti Loučné. Úsov byl od úvodu hry aktivnějším týmem a vytvářil se mnoho brankových příležitostí. Především kombinační hra úsovským velmi dobře vycházela, což mnohokrát ocenili i domácí fanoušci potleskem. Do kabin se odcházelo za stavu 0:2 po brankách Holouše a Bonische. Druhý poločas se pro hosty nevyvíjel dobře, v úvodu byla odpískana penalta. Brankář Nesét se ovšem překonat nenechal a mohlo začít skvělé kombinační představení hráčů z Úsova, kteří každou akcí bavili přítomné diváky. Výsledek 0:4 byl ještě velmi milosrdný.

 

FK Úsov – Jiskra Oskava 1:4                         Branka: Bonisch Karel

Domací trenér si od tohoto zápasu sliboval pokračování herní pohody z minulého zápasu. Žádné střelecké ani kombinační hody se ovšem nekonali. Úsov sice držel s hráči Jiskry statečně krok, ovšem prohře zabránit nedokázal. Deset minut před koncem prohrávali úsovští hráči 1:2 a stále živili naději na remízový stav. Hra vabank však domácím nevyšla a nakonec hosté domů odjížděli se zaslouženou výhrou 4:1.

 

Baník Staré Město – FK Úsov 1:1                  Branka: Nesét Jaromír

Do nejvzdálenějšího hracího místa odjížděli mladí Úsováci s touhou vyhrát a urvat důležité tři body v boji o konečné umístění v tabulce. Zápas na velmi malém hřišti Starého Města nepřinesl příliš okulahodící podívanou. Domácí dobře zahušťovali střed hřiště a nepouštěli Úsov před svou branku. Hostům nezbývalo nic jiného než zkoušet štěstí z dálky, střely Holouše ani Březiny ovšem v první půli cíl nenašly. Baník z ojedinělé šance udeřil, do druhého polačusu šel s vedením 1:0. Domácí, hnaní bouřlivým publikem, ovšem zaspali úvod druhé půle. Po závaru u branky se prosadil druhým gólem v sezoně dobře hrající Jaromír Nesét a vyrovnal na konečných 1:1.

 

FK Úsov – Petrov – Sobotín  13:0    Branky: 3 Nesét, 2 Březina, 2 Bonisch, 2 Šín, Frank, Šula

Rekordní vítězství mladších žáků se rodilo hned od úvodu. V prvních minutách sice ještě hosté odolávali náporu Úsova, avšak odolat nedokázali. Petrov, který se v tabulce nachází o 4 místa před Úsovem na domácí nestačil. Dobře se pohybující domácí rozebrali soupeře do posledního šroubku a svými kombinačními akcemi potvrdili, že tato hra je jim vlastní. Hattrick si v zápase připsal Jaromír Nesét, prvních branek v kategorii mladších žáků se dočkal důrazný bek Matěj Šín. 

 

Jiskra Rapotín – FK Úsov  7:0

Utkání na horké půdě Rapotína se zpočátku vyvíjelo pro úsovské hráče pozitivně. Hosté drželi domací na uzdě a statečně odolávali náporu týmu ze Šumperka. Obrana Úsova řízená stoperem a kapitánem Březinou ovšem na konci prvního poločasu kapitulovala. Druhá část hry, odehrávající se za silného deště, přinesla jasnou převahu zkušenějšího a vyzrálejšího družstva Jiskry. Velmi oslabený tým Úsova (chyběli 4 hráči základní sestavy) si nakonec domů odvážel příděl 0:7.

 

FK Úsov – Sokol Jedlí  1:0                             Branka: Frank Matyáš

Po prohře Zvole na půdě Starého Města nastupovali hráči domácích k zápasu s vědomím, že případná výhra je v tabulce odpoutá od těchto dvou konkurentů. Hráči Úsova přistupovali k zápasu od prvních minut velmi zodpovědně a beznadějně poslední tým soutěže přehrávali. Dlouho se však nemohli prosadit. Klid do hry vnesla až proměněná penalta Matyášem Frankem. Domácí nadále diktovali tempo hry, stříleli, kombinovali – gól však nedali. Málem tak přišel zasloužený trest za neproduktivitu. V poslední minutě odpískal rozhodčí pokutový kop. Úsovský brankář se však překonat nenechal a mohli tak začít oslavy vítězství.

 

Sokol Štíty – FK Úsov  5:2                             Branky: 2 Holouš Jiří

Poslední a nejhezčí zápas sezony. Takové přívlastky by šli přidělit zápasu, kteří sehráli úsovští junioři na hřišti Štítů. Domácí celek se v úvodu třemi rychlými brankami dostal do vedení. Hosté se ovšem nevzdali a velmi pohlednou kombinační hrou se neustále tlačili před brankáře Sokola. Pozadu nezůstávali ani domácí, kteří rovněž přítomnému publiku dokazovali, že pohledná hra je jim vlastní. Do poločasu se prosadil po samostatné akci Jiří Holouš a určil tak přestávkové skóre 3:1. V druhé půli se hra přelévala od jedné brány k druhé. Úsov si vytvořil několik slibných příležitostí, trefil dokonce třikrát tyč. Smůlu prolomil opět Jiří Holouš, který snížil po střele zpoza pokutového území. Stále ovšem scházela jedna branka, proto hostující trenér vsadil na odvážnou hru a zredukoval hru na dva obránce. Tato rošáda ovšem nevyšla a domácí vstřelili v závěrečných minutách ještě 2 branky. Úsovský tým se však za svůj výkon a prohru nemusí stydět, což dokumentuje jednak pochvala od domácích trenérů, tak potlesk štíteckých fanoušků při odchodu hostů do kabin.  

 

 

STARŠÍ  PŘÍPRAVKA

 

 Sokol Lesnice – FK Úsov 3:2             Branky: 2 Petřík Jiří

Nejmladší úsovští hráči zahájili sezonu až 17. dubna zápasem v Lesnici. Úvod zápasu vyšel lépe hostům, svou premiérovou branku si připsal Jiří Petřík, nová posila z Rohle. Domácí ovšem nesložili zbraně a do obrany řízené kapitánem Danem Šulou pronikali velmi efektními narážečkami, což se jim také vyplatilo. Do poločasu Lesnice zápas otočila na 2:1. Kombinačně vyspělí domácí dělali Úsovu problémy i po poločase, kdy hned v úvodu zvýšili svůj náskok. O konečnou podobu výsledku 3:2 se postaral svou druhou brankou v utkání dobře hrající Jiří Petřík.

 

FK Úsov – Šumperk C  4:8                            Branky: 4 Šula Daniel

Utkání proti poslednímu týmu soutěže předcházela velká očekávání. Úsovští fotbalisté povzbuzení podzimní výraznou výhrou nad tímto celkem ovšem vstoupili do utkání nešťastně. Jindy spolehlivý brankář Martin Dopita inkasoval čtyři slepené branky. Je třeba zdůraznit, že hosté celý zápas odehráli s posilami ze svého prvního družstva. V druhé půli vykřesal jiskřičku naděje Daniel Šula. Jenže ani jeho čtyři branky prohře nezabránili. Hráči z okresního města odjížděli domů se třemi body.

 

Sokol Sudkov – FK Úsov  4:1                        Branka: Šín Matěj

Ani třetí zápas jarní části soutěže hosté nezvládli. Stále scházela lehkost a pohoda z první poloviny ročníku. Avšak ani domácí Sudkov neoplýval herní pohodou. Utkání bylo velmi vyrovnané. Úsovští mládežníci se dostávali do šancí především díky spolupráci Daniela Šuly a Matěje Šína. Druhý jmenovaný se nakonec také prosadil střelou do pravého horního rohu branky Sudkova. Po řadě individuálních chyb v obraně hostů se ovšem nakonec z výhry radovali domácí.

 

Tatran Ruda n. Mor. – FK Úsov  1:4              Branky: 2 Šula Daniel, Čislinská Marie, vlastní

Povedený zápas sehráli úsovští junioři na půdě Rudy. Od úvodu diktovali tempo hry a pohlednou hrou se dostávali na dostřel branky domácích. Převahu hostů vyjádřil dvěma brankami Daniel Šula a svou premiérovou brankou také Marie Čislinská. Do Úsova tak putovaly zasloužené tři body za výhru.

 

FK Úsov – SK Loštice  2:4                            Branky: Šín Matěj, Čislinská Marie

Střetnutí proti druhému celku soutěže odehráli domácí fotbalisté statečně. Velmi dlouho odolávali náporu Loštic a sami se pokoušeli o útočné akce a zakončení. Dobrý zápas odehrál především důrazný útočník Matěj Šín, který svou typickou agresivní hrou činil obraně hostů potíže. Nakonec i on se dočkal branky. Snaha něho ani jeho spoluhráčů však k bodům nevedla.

 

Sokol Bludov – FK Úsov  2:1             Branka: Šula Daniel

Zřejmě nejpovedenější zápas Úsova v jarní části soutěže se odehrál na hřišti Bludova. Hosté jakoby si vzpomněli na svůj způsob hry z podzimu a předváděli pěknou kombinační hru, obránci důsledně plnili své úkoly, brankář byl bezchybný. Smůlu ovšem Úsov porazit nedokázal, hráči Bludova vstřelili na konci první půle dvě slepené branky a tím velmi nahlodali sebevědomí úsovských. Zaslouženou branku si v závěru hry připsal z pokutového kopu Daniel Šula po faulu na Radka Dopitu.

 

FK Úsov – Postřelmov  2:5                             Branka: 2 Šula Daniel   

Poslední mistrovský zápas sezony 2010/2011 sehráli domácí s lídrem soutěže. Hosté přesvědčili přítomné diváky, že čelní umístění nedrží náhodou. Působili zkušenějším a sehranějším dojmem. Úsováci však nesklidily zbraně. Snažili se o rychlé protiútoky, které táhl převážně kapitán Daniel Šula. Postřelmov ovšem svou převahu vyjádřil pěti brankami a odjížděl z úsovského hřiště se třemi body.